Responsywne strony www

Responsywne strony internetowe

Czym jest Responsive Web Design (RWD)?

Jest to zestaw technik opracowany przez projektanta Ethana Marcotte'a, dzięki którym witryny dopasowują swój układ do środowiska przeglądarki użytkownika.

Responsywne podejście do tworzenia stron, pozwala na szybsze i prostsze tworzenie witryn dobrze wyglądających na wielu urządzeniach - komputerach PC, laptopach, tabletach, smartfonach itd.

Zalety podejścia RWD w projektowaniu stron WWW

W zależności od parametrów danej przeglądarki internetowej, tworzymy w przemyślany sposób układy stron WWW, optymalnie dopasowanych do możliwości programowych i sprzętowych użytkownika/odbiorcy. Dzięki temu, może on w łatwy sposób znaleźć poszukiwane przez niego informacje na Twojej stronie internetowej. Ponadto witryna jest dostępną z tego samego adresu internetowego. Treść pozostaje niezmieniona, natomiast sam układ strony jest elastyczny.

Dlaczego warto tworzyć witryny oparte na RWD?

Według danych statystycznych StatCounter, w Polsce, ilość urządzeń mobilnych regularnie przeglądających sieć w 2013 roku wynosiła prawie 9%. Liczba ta zwiększyła się od 2012 roku ponad dwukrotnie i cały czas rośnie.

Responsywne strony internetowe w praktyce

Jeżeli Chcesz się przekonać, jak wyglądają strony internetowe zaprojektowane zgodnie z podejściem Responsive Web Design, zachęcamy do wypróbowania naszej witryny bluesite.pl. Najprostszym sposobem jest otwaracie naszej strony w Twoim telefonie komórkowym, drugą możliwością jest zmiana rozmiaru okna przeglądarki. Przekonaj się jak wiele możesz zyskać dzięki dobrze zaprojektowanej stronie internetowej!

Korzyści responsywnej strony internetowej dla Ciebie

Tworząc stronę opartą na responsywnej metodzie projektowania sprawisz, że Twoja witryna będzie dostępna dla każdego. Ponadto oszczędzasz na kosztach ewentualnego tworzenia wersji mobilnej w przyszłości. Dzięki temu Twoja strona WWW będzie spójna i dostępna z każdego urządzenia, pod tym samym adresem internetowym.

Sprawdź teź: